מיטות

יודעי דבר אומרים, כי בני האדם, בממוצע, ישנים במשך שליש מן החיים שלהם. לא מדובר אודות אפשרות בחירה, כי אם מדובר אודות נתון ביולוגי, גרידא. אין כמו שנת לילה טובה. שינה שמקשה עליכם להקיץ בבוקר, מרוב שכה נהניתם לישון. שינה איכותית שבה כל האיברים שלכם נחים. שבמהלך השינה אתם מתוודעים לחלום טוב, אחד אחרי השני. ברור לכם, בוודאי, כי אם לא תישנו מספיק, לפחות שמונה שעות בלילה, התפקוד שלכם במהלך היום ייפגע. על מנת לצלוח משימה זאת, הקפידו הקפדה יתרה על הבחירה של מיטות. המשיכו לקרוא, ותגלו כל מה שלא ידעתם עד היום על המיטות.

מה הקשר בין האיכות של מיטות לבין טיב השינה?

לעתים, תחושו שלמרות שישנתם, לכאורה, שנת לילה שלמה, בכל זאת איך שהתעוררתם חשתם עייפות, באותו האופן שחשתם לפני שנרדמתם. ייתכן אפילו שתחושו מיחושים בגב או בראש. הסיבה לכך, חד משמעית, היא שהגיע הזמן לבצע החלפה של מיטות. על פי המון מחקרים שבוצעו בתחום, נמצא כי במידה וישנים על מיטה שאיננה נוחה, או שהמזרן "ידע ימים טובים מאלו", עשויה לגרום לכם לבעיות, ולתחושות שתוארו לעיל. המון בני אדם גילו, לתדהמתם, שהם סובלים  מפריצות דיסק, מכאבי שרירים, מגב תפוס, וממה לא? כאשר הם ישנו על מיטה שאינה מתאימה. מזרון אשר אינו מספק את התמיכה הראויה, בהכרח עשוי להסב לכדי תחושה של עייפות מצטברת, של כאבי גב ושל כאבי ראש. תופעות אלו נגרמות בשל כך החוליות בגב, והגב עצמו, אינם מקבלים את התמיכה הראויה. בהנחה שתגיעו לרופא, כדי לדווח לו על כל תופעות הלוואי הללו – סביר להניח שהרופא מיד ימציא לכם מרשמים לכדורי שינה או לכדורים נגד כאבים. שנייה לפני שאתם "מסממים" את עצמכם, חשבו על איכות המיטה שלכם. יתכן שהיא כבר לא מתאימה לכם. ובמקום להכניס לעצמכם אי אלו רעלים / סמים, פשוט תחליפו את המיטה, או לחלופין את המזרון.

מה החשיבות של בחירת מיטות איכותיות?

מכיוון ששליש ניכר ממהלך חייכם אתם נמצאים במיטה, על פי מחקרים רבים, שבוצעו בתחום איכות השינה, נמצא כי שינה "בריאה" עוזרת גם לבריאות הפיסית וגם לבריאות הנפשית. מכך נובע, שעל מנת ליהנות משינה איכותית יותר, עליכם להירדם על מיטות כמה שיותר איכותיות. ולכן, שאתם מגיעים לחנות פיזית, או משוטטים ברשת האינטרנט, שימו לנגד עינכם את נושא האיכות. על מנת לחזק את דברינו, נוסיף כי בוודאי מוכרת לכם התחושה של יקיצה משינה ארוכה, שכל איבר שלכם תפוס. הדבר נובע מכך שהמיטה שלכם כבר לא מספקת מספיק תמיכה לגוף שלכם. בחרו בחוכמה, בחנו את חומרי הגלם שמהם עשויה המיטה.

By admin